Inwestorzy chcą stworzyć w strefie ponad 300 miejsc pracy

30 września 2013
A- A A+

Ponad 300 nowych miejsc pracy w tarnobrzeskiej strefie. Stworzą je Pilkington Automotive Poland, Marma Plast i trzeci inwestor.

O dobrym roku inwestycyjnym może mówić burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon, który zapowiedział, że obok 300 kolejnych miejsc pracy w Chmielowie, w zakładzie Pilkington Automotive Poland, poszerzenie produkcji zapowiedziała  Marma Plast. Sp. z o.o. Jest i trzeci inwestor, który ogłosił, że wybuduje halę produkcyjną przy ulicy Szypowskiego. Burmistrz Ordon nie kryje zadowolenia i podkreśla, że w Nowej Dębie lasy nie są problemem. Oczywiście, przygotowanie terenu wymagało spełnienia określonych procedur.

Rozwój Pilkington
Rekordzistą w tworzeniu nowym miejsc pracy jest Pilkington Automotive Poland, który w Chmielowie, na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, utworzy ponad 300 miejsc pracy. Fabryka powstanie do 2015 r., a jej budowę dofinansuje Unia Europejska w ramach polskiego Programu Operacyjnego „Innowacyjna Gospodarka”.

W nowym zakładzie mają być zastosowane innowacyjne systemy technologiczne produkcji szyb samochodowych. Inwestycja ma kosztować ponad 65 mln euro, z czego dofinansowanie z „Innowacyjnej Gospodarki” wyniesie 12 mln euro. Burmistrz Nowej Dęby wyznaje zasadę, że chcąc przyciągnąć inwestorów, należy dać coś od siebie. Nie traktuje też Pilkingtona wyłącznie jako kury znoszącej złote jajka, tworzącej miejsca pracy i zasilającej podatkami budżet. – Zainwestowaliśmy w Chmielowie około 7 mln zł. Wybudujemy też parkingi i chodniki. Mamy już dokumentację, a zakład gazowniczy ma wykonać sieć do zakładu – dodaje burmistrz.

Hala dla Marmy
Pikington to niejedyna firma tworząca miejsca pracy w gminie. Specjalizująca się w produkcji reklamówek, folii i opakowań Marma Plast. Sp. z o.o., zapowiedziała też rozbudowę. Kilkanaście miejsc pracy, według burmistrza, stworzy Marma Plast. Sp. z o.o. Firma przygotowywała się do budowy hali magazynowej. - Marma pokazała, że lasy na naszym terenie nie są problemem i wycięli już hektar lasu – tłumaczy burmistrz. – Prezes firmy poinformował, że ma kupić maszyny za ok. 30 mln zł. To pozwoli stworzyć kilkanaście nowych miejsc pracy. O wycięcie drzew będzie ubiegał się także kolejny inwestor, który planuje wybudować halę i uruchomić produkcję przy ulicy Szypowskiego.

Źródło: www.strefabiznesu.nowiny24.pl

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.