Innowacyjne produkty: Smart z Fawagu

21 listopada 2013
A- A A+

Lubelskie Fabryki Wag wprowadziły do sprzedaży kolejny, innowacyjny produkt. Zapowiadają też budowę nowego zakładu i zwiększenie zatrudnienia.

Smart – bo tak się nazywa nowy miernik z lubelskie fabryki – to kolejny produkt po wagach dynamicznych, wprowadzony przez Fawag na rynek systemów ważących.

– Smart to nie tylko urządzenie, ale cały system ważenia – wyjaśnia Józef Sidor, prezes Fawagu. – Dzisiejsze oczekiwania odbiorców przemysłowych dotyczą wielu dodatkowych funkcji: integracji z systemami informatycznymi, wydruku etykiet, transferu danych przy jednoczesnym zachowaniu intuicyjnej obsługi. Dlatego opracowaliśmy zupełnie nowy miernik na bazie minikomputera wyposażonego w panel dotykowy.

Jak podkreśla prezes, koncepcja ta różni się jednak od podobnych rozwiązań oferowanych przez konkurencję. – Naszą przewagą jest niższa cena. Poza tym Smart jest urządzeniem, do którego klient może dobrać oprogramowanie dostosowane do jego potrzeb. Może występować w kilkudziesięciu różnych wersjach programowych – dodaje Sidor.

Dane z pomiarów mogą być przesyłane na serwer lub zapisywane na pendrive. Bardzo ważną cechą jest także możliwość integracji z zewnętrznymi systemami komputerowymi. To kolejny, po wagach dynamicznych, innowacyjny produkt Fawagu. – Ich sukces pokazuje, że polska myśl technologiczna może śmiało konkurować z uznanymi rozwiązaniami światowymi. Kiedy po raz pierwszy powstała idea wag dynamicznych, nikt nie wierzył, że możemy je wyprodukować. A dzisiaj nasza najnowsza waga waży z prędkością 3 sztuk na sekundę – mówi Sidor.

Smart kosztuje 3 tys. zł. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w branży spożywczej i rolnictwie. Z powodzeniem wykorzystywany jest w przetwórstwie owocowo-warzywnym, czy mięsnym. Ale ma także zastosowanie w przemyśle metalowym. Pierwsze Smarty trafiły już na polski rynek. Trwają także rozmowy na temat ich sprzedaży za granicę.

– Stawiamy na nowe, innowacyjne produkty, ale naszym priorytetem jest także rozbudowa firmy. Już dzisiaj nie nadążamy z realizacją zamówień na nasze wyroby, więc musimy ponownie zwiększyć zatrudnienie, głównie w obszarze automatyki, informatyki oraz konstrukcji mechanicznych – podkreśla prezes Sidor. – W planach jest także budowa nowego zakładu w strefie ekonomicznej. Naszym celem jest stworzenie z Fawagu dynamicznej firmy oferującej zaawansowane systemy ważenia przemysłowego.

Źródło: www.strefabiznesu.dziennikwschodni.pl

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.