Firmy z Polski Wschodniej ruszają na podbój Indii

08 marca 2013
A- A A+

W dniach 23 lutego-1 marca producenci sektora maszynowo-metalowego oraz lotniczego z Polski Wschodniej mieli okazję promować swoje produkty i usługi w Indiach.

Wydarzenie promocyjne pod hasłem „Polskie Road Show” zostało zorganizowane przy ścisłej współpracy PAIiIZ, Ambasady RP w New Delhi oraz Federation of Indian Chambers of Commerce and Industry (FICCI).


Panel dyskusyjny w New Delhi z udziałem Prof. Marka Belki

Wyjazd obejmował uczestnictwo w trzech seminariach dot. potencjału inwestycyjnego Polski i Polski Wschodniej a także możliwości współpracy pomiędzy polskimi i indyjskimi partnerami oraz w trzech spotkaniach B2B.


Spotkania B2B w New Delhi

Spotkania miały miejsce w New Delhi, Bangalore i Hyderabadzie. Miasta te nie były przypadkowe, zostały zarekomendowane przez Ambasadę RP w New Delhi oraz FICCI na podstawie profilów działalności firm zakwalifikowanych do udziału w misji.


Seminarium w Bangalore z udziałem Ministra Dariusza Bogdana

Ranga wszystkich wydarzeń była wysoka, co niewątpliwie przyczyniło się do dużego zainteresowania strony indyjskiej Polską. Podczas pierwszego seminarium (w New Delhi) jednym z panelistów był prof. Marek Belka, Prezes NBP. Ze strony Ambasady w panelu uczestniczył Piotr Opaliński, Radca-Minister - Kierownik Wydziału Politycznego w New Delhi. Kolejne seminaria (w Bangalore i Hyderabadzie) wsparł swoją obecnością Dariusz Bogdan, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki oraz Janusz Wach, Konsul Generalny RP w Mumbaju.


Wizyta w firmie Luxus współpracującej z polska firmą Komandor

Zainteresowanie Polską oraz polskimi firmami było bardzo wysokie. Misja okazała się doskonałą okazją do spotkań z indyjskimi partnerami i możliwością nawiązania nowych, cennych kontaktów biznesowych oraz wymiany doświadczeń.


Panel dyskusyjny w Hyderabadzie

Uczestnicy misji rozmawiali również z przedstawicielami polskich firm, które już współpracują z indyjskimi partnerami (firmą Bella, która przeniosła część produkcji w okolice Bangalore) oraz indyjską firmą Luxus, która produkuje szafy przesuwane o europejskim standardzie na zlecenie polskiej firmy Komandor. Zwiedzanie zakładu produkcyjnego tej ostatniej firmy stanowiło jeden z punktów programu misji.


Spotkania B2B w Hyderabadzie

Wydarzenie gospodarcze zostało zrealizowane w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, Działanie I.4 Promocja i Współpraca Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

(PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.