Energetyka i infrastruktura - Indonezja zaprasza polskich inwestorów

21 kwietnia 2015
A- A A+

„Zapraszam firmy indonezyjskie do współpracy inwestycyjnej i handlowej z Polską. Relacje z Indonezją zacieśniają się, o czym świadczy wzrost wzajemnych obrotów handlowych - o ponad 9 mln dolarów w 2014 roku”, mówiła wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska

„Zapraszam firmy indonezyjskie do współpracy inwestycyjnej i handlowej z Polską. Relacje z Indonezją zacieśniają się, o czym świadczy wzrost wzajemnych obrotów handlowych - o ponad 9 mln dolarów w 2014 roku”, mówiła wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska podczas konferencji „Made in Poland” w Dżakarcie. Udział w targach wielobranżowych, polsko - indonezyjskie rozmowy biznesowe, a także spotkanie z Indonezyjską Radą Koordynacji Inwestycji to kolejne elementy programu rządowej misji do Azji Środkowo - Wschodniej, której towarzyszą polscy przedsiębiorcy.

Nowoczesne technologie, sektor spożywczy i przetwórstwo rolno-spożywcze, przemysł górniczy, stoczniowy i energetyczny, kosmetyczny, a także dostawa sprzętu medycznego są, zdaniem wiceminister Henclewskiej, najbardziej atrakcyjnymi obszarami polsko - indonezyjskiej współpracy, o czym mówiła podczas konferencji „Made in Poland - cooperation opportunities for Indonesian companies”. Zwłaszcza do inwestycji w przemysł energetyczny i w projekty infrastrukturalne zachęcał polskie firmy minister przemysłu Indonezji Saleh Husin. Ujawnił, że jego kraj planuje budowę 14 parków przemysłowych. „Indonezja przez kolejne cztery lata będzie potrzebować 35,5 GW energii elektrycznej. Potrzeba ta może być zarazem szansą dla przedsiębiorstw zajmujących się energetyką jak i firm zajmujących się obsługą techniczną”, wyjaśnił Husini.


Uczestnicy konferencji "Made in Poland" w Dżakarcie

W konferencji, której towarzyszą rozmowy B2B,  udział wzięło ponad 120 przedstawicieli indonezyjskiego biznesu, w tym duża grupa przedstawicielek Indonezyjskiego Stowarzyszenia Kobiet Biznesu (IWAPI). Następnie delegacja polskiego biznesu, wraz z wiceminister gospodarki Grażyną Henclewską, została zaproszona na spotkanie z Indonezyjską Radą Koordynacji Inwestycji - indonezyjskim odpowiednikiem PAIiIZ. Od niedawna w ramach Rady działa EU Indonesia Trade Cooperation Facility czyli nowa  komórka organizacyjna, mającą za zadanie wspieranie firm europejskich w działalności inwestycyjnej na terenie Indonezji.

Piątkowy udział polskich przedsiębiorców w targach Food and Hotel odbywających się w Dżakarcie, gdzie Polska Ambasada zorganizowała stoisko narodowe, zamknie indonezyjski etap rządowej misji do Azji Środkowo-Wschodniej. W kolejnych dniach polska delegacja odwiedzi również Malezję.

Misja polskich przedsiębiorców do Wietnamu, Indonezji i Malezji została zorganizowana przez PAIiIZ przy udziale środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej w ramach realizacji „Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej” Działania I.4, Komponent Promocja I Priorytetu Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. (PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.