Dolina Lotnicza tworzy nowe miejsca pracy

24 września 2013
A- A A+

MTU zwiększy zatrudnienie o 250 pracowników do 2020 roku. Przyjęcia nowych pracowników zaplanowały Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu i Hispano Suiza w Sędziszowie Małopolskim.

Branża lotnicza przeżywa okres ożywienia. Zwiększenie zatrudnienia planują kolejne renomowane firmy z Podkarpackiej Doliny Lotniczej. M. in. WSK PZL Rzeszów S.A. oraz Goodrich.

MTU w Jasionce rozbuduje zakład
W czerwcu kierownictwo MTU w Monachium zdecydowało, aby rozbudować zakład funkcjonujący obok lotniska w podrzeszowskiej Jasionce. Dzięki rozbudowie zakład powiększy  się o 9,2 tys. m. powierzchni. Rozbudowa fabryki oznacza również zwiększenie zatrudnienia. W tej chwili pracuje tu 500 osób. Do 2020 roku ma przybyć kolejnych 250 pracowników. W nowej części planuje się uruchomienie produkcji części i podzespołów do lotniczych silników turbowentylatorowych. Wypierają one z rynku starsze modele napędów lotniczych. W zakładzie postawiono także na rozbudowę  działu badawczo – rozwojowego. Zatrudnionych w nim zostanie kolejnych 40 inżynierów.

 Dolina Lotnicza wizytówką Podkarpacia
Stowarzyszenie Dolina Lotnicza powstało w Rzeszowie 10 lat temu. Na początku przystąpiło do niego zaledwie 8 firm. Dziś zrzesza ponad 100 małych, średnich i dużych firm branży lotniczej. Założyciele Doliny Lotniczej, a są wśród nich szefowie największych firm branży w południowo - wschodniej Polsce starali się policzyć swe atuty. Szybko doszli do wniosku, że są one niemałe. I nic dziwnego, wszak historia przemysłu lotniczego na Podkarpaciu liczy już ponad 70 lat. Tutaj powstaje 90 proc. polskiej produkcji lotniczej. Funkcjonuje Wydział Lotniczy na Politechnice Rzeszowskiej, a także unikalny w skali kraju Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki, który daje absolwentom inżynierski dyplom wraz z licencją pilota. Funkcjonuje też lotnisko z drugim pod względem długości w kraju pasem startowym. Tutaj wreszcie zlokalizowane są największe zakłady przemysłowe branży. WSK Rzeszów po prywatyzacji została unowocześniona kosztem wielu milionów dolarów. Zakład zmontował wszystkie silniki do polskich F-16, wytwarza podzespoły do silników najbardziej renomowanych firm branży na świecie.

Źródło: www.strefabiznesu.nowiny24.pl

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.