Dobra luksusowe - polskie jachty

21 kwietnia 2015
A- A A+

Zakończyły się Międzynarodowe Targi Łodzi i Jachtów BOOT 2015 - największa na świecie impreza wystawiennicza dedykowana branży jachtowej, żaglowej oraz sportów wodnych. Swoje produkty zaprezentowało 15 firm z Polski Wschodniej.

Wydarzenie zgromadziło żeglarzy, kajakarzy, nurków, surferów, marynarzy, konstruktorów łodzi i jachtów, specjalistów oraz hobbistów, którzy w 17 halach prezentowali eksponaty: od najnowszych modeli jachtów żaglowych i motorowych, poprzez kajaki po osprzęt i wyposażenie, sprzęt m.in. do nurkowania. Na swoich stoiskach również firmy czarterowe i organizacje turystyczne prezentowały oferty aktywnego wypoczynku. W tegorocznej edycji targów uczestniczyło 1700 wystawców z 57 krajów.


Polskie stoisko na targach BOOT 2015

Przedsiębiorcy z Polski Wschodniej mieli do dyspozycji dwa stoiska, na których wystawili jachty żaglowe i łodzie motorowe z regionu Warmii i Mazur oraz Podlasia. Roznawalność polskich jachtów pozytywnie wpłynęła na prezentację firm z Makroregionu przyciągając uwagę licznych odwiedzających. Jachty z Polski oceniane są przez zagranicznych klientów, jako jednostki bardzo dobrej jakości. Dowodem na to było podpisanie na targach pierwszych zamówień i kontraktów.


Oferta Polski Wschodniej

W targach udział wzięło 15 firm z Makroregionu Polski Wschodniej m.in.: zakład produkcji sprzętu sportowego „Surf”, Ahoj Czarter, Northman, Balt-Yacht K.A., przedsiębiorstwo handlowo-gastronomiczno-turystyczne „Pod Omegą”, przedsiębiorstwo usług specjalistycznych PEGAZUS, przedsiębiorstwo produkcyjno-usługowe „MACUR” Eksport-Import, Darekco PHUP, Mazuria, S-Yachts, „ŚLEPSK”, PPHU Nawigator, Sedna Yachts, Haber Yachts oraz Sedna Yachts Jan Sulima.

Targi zakończyły się 25 stycznia.

Wyjazd został zorganizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej w ramach realizacji „Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej” Działania I.4, Komponent Promocja I Priorytetu Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. (PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.