Delegacja z Polski Wschodniej na konferencji SSOW w Pradze

03 czerwca 2013
A- A A+

W dniach 21-23 maja w czeskiej Pradze odbyła się konferencja "13th Annual Shared Services & Outsourcing Week” skupiająca sektor usług wspólnych i outsourcingu.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z województw Polski Wschodniej.

"13th Annual European Shared Services & Outsourcing Week" to wiodące europejskie forum kształcenia i networkingu dla usług wspólnych oraz outsourcingu a także zamówień z zakresu IT, HR i finansów. Konferencja zgromadziła około 500 przedstawicieli regionów oraz przedsiębiorstw z Europy, USA, Kanady, Ameryki Łacińskiej, Azji oraz Północnej Afryki. W trakcie konferencji odbyło się wiele sesji programowych, debat, seminariów, dyskusji i indywidualnych spotkań.

Delegacja z Polski Wschodniej (Białegostoku, Kielc, Lublina, Olsztyna i Rzeszowa) przedstawiła potencjał gospodarczy i inwestycyjny makroregionu pod kątem ofert BPO oraz SSC. Udział w konferencji stał się szansą na nawiązanie kontaktów z potencjalnymi inwestorami zainteresowanymi prowadzeniem działalności na terenie miast wojewódzkich Polski Wschodniej. Była to również okazja do wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk w zakresie obsługi inwestora, przygotowywania ofert inwestycyjnych czy sposobów przyciągania nowych inwestycji zagranicznych.

Polska i jej  pięć wschodnich regionów  jest  ostatnio bardzo atrakcyjnym miejscem dla zagranicznych inwestorów w sektorze BPO. Główne atuty to: szeroka dostępność do wysoko wykwalifikowanej siły roboczej ze znajomością języków obcych, konkurencyjne koszty pracy, łatwa dostępność do wynajmu wysokiej klasy powierzchni biurowych, zachęty inwestycyjne, wysoki poziom rozwoju dostępnej infrastruktury telekomunikacyjnej i transportowej.

Wyjazd przedstawicieli jst został sfinansowany z Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, realizowanego przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.