Czwarta inwestycja motoryzacyjna

15 kwietnia 2014
A- A A+

Po samochodach Volkswagena we Wrześni, felgach Ronala w Wałbrzyskiej SSE, rozbudowie GM w Tychach to czwarta poważna inwestycja wielkiego koncernu motoryzacyjnego w tym roku w Polsce – powiedział prezes PAIiIZ Sławomir Majman, podczas inauguracji nowej inwestycji w zakładzie Michelin w Olsztynie. Projekt wspierany był przez PAIiIZ.

Firma obecna jest w Polsce od 1994 roku. Wówczas w Warszawie powstała pierwsza filia Grupy Michelin na Europę Centralną i Wschodnią. - W ciągu 20 lat, które minęły od otwarcia pierwszego biura Michelin w Warszawie, Polska z kopciuszka stała się królową balu. Dzisiejsza inwestycja potwierdza jej atrakcyjność – skomentował prezes Majman. W uroczystości inauguracji nowej inwestycji udział  wziął wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Obecnie w koncernie pracuje ponad 4300 osób. Jedna z największych struktur Grupy Michelin w Europie mieści się w Olsztynie. To właśnie w tym zakładzie będą produkowane opony nowej generacji dla pojazdów rolniczych. W związku z projektem pracę znajdzie ponad 50 osób, nakłady inwestycyjne wyniosą 103 mln euro.

Grupa Michelin jest w czołówce światowej w produkcji opon do m.in. samochodów osobowych, ciężarówek, maszyn rolniczych, samolotów, rowerów, opon przemysłowych oraz w dziedzinie usług związanych z podróżowaniem.

(PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.