Członkowie WAIPA w Ministerstwie Gospodarki

26 sierpnia 2014
A- A A+

26 sierpnia w Ministerstwie Gospodarki odbyło się spotkanie przedstawicieli Światowego Stowarzyszenia Agencji Promocji Inwestycji (WAIPA). W spotkaniu udział wzięli wicepremier Janusz Piechociński oraz członek Zarządu PAIiIZ Anna Polak-Kocińska.

Przedstawiciele agencji inwestycyjnych z Lesotho, Republiki Południowej Afryki, Serbii, Gruzji, Mołdawii, Azerbejdżanu, Kirgistanu oraz Maroka spotkali się w Ministerstwie w ramach programu „Study Tour with focus on business”.

- W ciągu ostatnich kilku lat Polska stała się jednym z najbardziej atrakcyjnych krajów do inwestowania. Jesteśmy europejskim centrum inwestycji BPO – powiedział wicepremier Piechociński podczas spotkania. - Na świecie produkuje się 26 typów silników, Polska jest hubem dla szesnastu z nich. Jesteśmy przy tym nowocześni, gdyż posiadamy wykwalifikowanych specjalistów. Polska ma największą liczbę absolwentów IT w Europie, miejsca ustępujemy jedynie Niemcom - dodał minister.


- W ciągu ostatnich kilku lat Polska stała się jednym z najbardziej atrakcyjnych krajów do inwestowania. Jesteśmy europejskim centrum inwestycji BPO - tłumaczył wicepremier Janusz Piechociński (źródło MG)

- Polska chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami, głównie z krajami rozwijającymi się. Stworzyliśmy specjalne miejsca - takie jak specjalne strefy ekonomiczne, przygotowaliśmy programy dedykowane - Go China i Go Africa. Są to kierunki w których powinny podążać inwestycje. Rynki wybieramy wspólnie z MG oraz MSZ, nie są to decyzje przypadkowe - powiedziała wiceprezes Polak-Kocińska.

Głównym celem wizyty jest wymiana doświadczeń pomiędzy narodowymi agencjami inwestycji. Podczas zaplanowanych spotkań uczestnicy poznają strukturę organizacyjną PAIiIZ, dowiedzieli się jak funkcjonuje pomoc publiczna dla przedsiębiorców oraz jakie projekty realizuje PAIiIZ. Spotkanie w Ministerstwie to dla gości z WAIPA okazja do poznania doświadczeń Polski w zakresie promocji inwestycyjnej.

Jutro uczestnicy spotkania odwiedzą Krakowską SSE. Tam wezmą udział w spotkaniu z przedstawicielami sektorów BPO i sektora motoryzacyjnego.
WAIPA (World Association of Investment and Promotion Agencies) to organizacja pozarządowa założona w 1995 r. W skład organizacji wchodzą 244 krajowe i regionalne agencje inwestycyjne i promocyjne (w tym PAIiIZ) ze 162 krajów. Celem WAIPA jest promowanie i rozwój współpracy między agencjami inwestycyjnymi z całego świata.

(PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.