Biznesmeni z ZEA nawiązują kontakty w Polsce

16 lipca 2014
A- A A+

Na zaproszenie PAIiIZ do Polski przyjechali przedsiębiorcy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby nawiązać kontakty z polskimi firmami budowlanymi i spożywczymi.

Misję przyjazdową firm arabskich rozpoczęło spotkanie w PAIiIZ, podczas którego prezes Sławomir Majman opowiadał przedsiębiorcom o polskiej drodze do sukcesu ekonomicznego zapoczątkowanej w 1989 roku. Natomiast na temat potencjału polskiej gospodarki  i możliwościach rozwoju współpracy między Polską a ZEA zagraniczni goście rozmawiali w Ministerstwie Gospodarki z wiceminister Iloną Antoniszyn – Klik.

Zjednoczone Emiraty Arabskie są dla Polski kluczowym partnerem w Zatoce Perskiej. Ze względu na swe położenie uznawane są za „bramę” regionu. To również kraj ogromnego potencjału inwestycyjnego. Największe możliwości dla polskiego biznesu stwarza branża budowlana, zwłaszcza w zakresie dostawy sprzętu i materiałów do rozbudowy infrastruktury, przetwórstwo rolno-spożywcze i przemysł obronny. Łączna wartość polskich inwestycji bezpośrednich w ZEA szacowana jest na 150 mln USD. Wzmocnieniu obustronnych relacji przyjąć ma podpisanie pod koniec 2013 roku, podczas Polsko - Emirackiego Forum Gospodarczego w Dubaju, umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz listu intencyjnego o współpracy w dziedzinie szkoleń służb granicznych.

Podczas wizyty w Polsce, która trwać będzie do 18 lipca, biznesmeni z ZEA odwiedzą także Tarnobrzeską Specjalną Strefę Ekonomiczną, pododdział Radom spotkają się z przedstawicielami miasta oraz wizytować będą firmy z branży spożywczej oraz budowlanej.

Wizyta przyjazdowa przedsiębiorców ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich realizowana jest jako element programu promocji o charakterze ogólnym na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich w 2014 r., w ramach projektu systemowego Ministerstwa Gospodarki pn.: "Promocja polskiej gospodarki na rynkach międzynarodowych" Poddziałanie 6.5.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.  Za realizację Programu odpowiada PAIiIZ.

(PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.