17 nowych projektów w portfolio PAIiIZ

16 lipca 2014
A- A A+

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych pozyskała 17 nowych projektów, dzięki którym w przyszłości zatrudnienie może znaleźć prawie 4 tysiące osób.

Aktualnie PAIiIZ prowadzi 162 projekty o wartości 3098 mln euro, które mogą zaskutkować utworzeniem ponad 34 tysięcy miejsc pracy.

Niekwestionowanym liderem wśród projektów obecnie prowadzonych przez Agencję pozostają Stany Zjednoczone. Wartość 42 projektów amerykańskich wynosi 600 mln euro, a liczba deklarowanych miejsc pracy 6726. Na drugim miejscu plasują się niemieccy inwestorzy z 29 projektami o wartości 427 mln euro, które w przyszłości mogą wygenerować 7150 nowych miejsc pracy. Na kolejnym miejscu są inwestorzy z Wielkiej Brytanii, Francji oraz Indii.

Najpopularniejszym sektorem wśród obsługiwanych przez PAIiIZ inwestorów jest BPO (41 projektów o wartości 34,6  mln euro, 11944  miejsc pracy). Na drugim miejscu motoryzacja (31 projektów inwestycyjnych o wartości 1347 mln euro, które w przyszłości mogą stworzyć 7757 nowych miejsc pracy).   Na kolejnych badawczo-rozwojowy, lotniczy, elektroniczny.

PAIiIZ zakończyła w tym roku już 24 projekty o łącznej wartości 1640 mln euro. Dzięki nim zatrudnienie znajdzie ponad 5200 osób. W analogicznych okresie ubiegłego roku PAIiIZ zamknęła, co prawda o 4 projekty więcej, jednak o zdecydowanie mniejszej wartości (610,6 mln euro).

(PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.