Żywność z Polski Wschodniej na największych targach spożywczych w Korei Płd.

18 maja 2012
A- A A+

Po raz pierwszy firmy spożywcze z Polski Wschodniej miały okazję zaprezentować swój asortyment podczas największych targów branżowych „Seoul Food & Hotel 2012” w Korei Południowej.

Trwająca od 8 do 11 maja br. wystawa jest największym tego typu wydarzeniem w Korei Płd. adresowanym do importerów i dystrybutorów artykułów spożywczych oraz rynku HoReCa. Z udziału w tegorocznej edycji skorzystało 26 polskich firm – z tego aż 20 przedsiębiorców przyjechało na targi w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej. Wśród nich m.in.: producenci mięsa, nabiału, słodyczy, makaronów, a także świeżych, przetworzonych oraz mrożonych owoców i warzyw. W tym roku polscy przedsiębiorcy stanowili 3. – po Chinach i USA – najliczniejszą zagraniczną delegację obecną na targach. 

Na stoisku Polski Wschodniej zwyczajowo czekały na gości różnorodne atrakcje: degustacje produktów wystawców, pokazy gotowania na żywo i koncerty. Zwiedzający mogli skosztować tradycyjnych polskich potraw przygotowanych osobiście przez szefa kuchni Karola Okrasę, jak również posłuchać wykonywanej akustycznie, inspirowanej folkiem polskiej muzyki.

Podczas uzupełniającej uczestnictwo w wystawie misji gospodarczej, przygotowanej przez PAIiIZ we współpracy z WPHI w Seulu, zorganizowane zostało również seminarium „Polish Food Tastes Great” nt. polsko-koreańskiej wymiany handlowej i polskiego rynku żywności. Jego zwieńczeniem była sesja b2b z udziałem polskich firm i potencjalnych koreańskich odbiorców ich produktów. W trakcie sesji odbyło się ok. 150 indywidualnych spotkań, a największym zainteresowaniem ze strony koreańskiej cieszyły się mięso, wędliny, produkty nabiałowe oraz – co ciekawe – słodycze i produkty cukiernicze. 

Osobne stoiska przygotowały również Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego. Polskiej delegacji do Seulu przewodniczył Pan Marek Sawicki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Polska jest czwartym partnerem gospodarczym Korei w UE i konsekwentnie zwiększa eksport żywności do tego kraju. Nasz bilans handlowy z Koreą w zakresie sektora spożywczego od dawna jest dodatni, a w zeszłym roku odnotowaliśmy rekordowy 300-procentowy wzrost eksportu żywności na rynek koreański. Najchętniej kupowane jest mięso wieprzowe, a także nabiał. Na zwiększenie sprzedaży liczyć mogą również producenci słodyczy i wyrobów cukierniczych, jak również owoców i warzyw. 

(PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.