Wschodni Klaster Informatyczny

04 stycznia 2011
A- A A+

Do jedenastu istniejących w Polsce klastrów IT pod koniec ubiegłego roku dołączył dwunasty — pierwszy w Polsce Wschodniej.

Wschodni Klaster Informatyczny utworzo w ramach realizacji unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej. Powołali go do życia w Rzeszowie przedstawiciele firm z branży informatycznej.

Klaster zrzesza firmy z Polski Wschodniej. Inicjatorem i wizytówką tego przedsięwzięcia jest działające od 2006 roku Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka.

Misją Wschodniego Klastra Informatycznego jest stworzenie korzystnych warunków pozwalających na efektywne współdziałanie w sferze biznesu, które ułatwi wdrażanie nowych innowacyjnych rozwiązań opartych na technologii informatycznej.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.