W białostockiej SSSE bez podatków

05 listopada 2010
A- A A+

Rada miejska w Białymstoku szykuje rozszerzenie ulg podatkowych na białostocką podstrefę Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Na ostatniej w tej kadencji sesji radni miejscy formalnie zaakceptują ulgi w podatku od nieruchomości dla firm, które będą lokować się w białostockiej podstrefie Suwalskiej SSE. Tym samym rozszerzą obecnie obowiązujące w mieście ulgi na tereny, w których są one najbardziej pożądane.

Zwolnienia w strefie będą obowiązywały do końca 2013 roku. Na ulgi mogą liczyć firmy spełniające określone kryteria. Mikroprzedsiębiorcy nie będą płacić podatku od nieruchomości w strefie jeśli zainwestują w nowe przedsięwzięcie na jej terenie co najmniej 30 tys. euro lub utworzą co najmniej trzy nowe miejsca pracy. Mali przedsiębiorcy – jeśli zainwestują co najmniej 60 tys. euro lub stworzą co najmniej 10 nowych miejsc pracy. Kryteria dla większych firm są odpowiednio wyższe.

Stanisława Kozłowska – skarbnik miasta – wyjaśnia, że gdy dotychczas obowiązująca uchwała wchodziła w życie, białostocka podsttefa SSSE była jeszcze w budowie, zatem jej tereny nie mogły być objęte ulgą.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.