W 2011 pomoc publiczna w formule de minimis na preferencyjnych warunkach

03 stycznia 2011
A- A A+

Minister Gospodarki zadecydował, że pomoc publiczna w formule de minimis dla przedsięwzięć promocyjnych w krajach spoza UE będzie przyznawana w 2011 roku na preferencyjnych warunkach.

Decyzja ta jest odpowiedzią Ministerstwa Gospodarki na deficyt obrotów handlowych Polski z krajami wschodnimi i pozaeuropejskimi (m.in. Rosją, Chinami, Japonią, USA, Republiką Korei, Argentyną, Indiami, Brazylią). Wynika ona także z potrzeby dywersyfikacji geograficznej współpracy gospodarczo-handlowej. Aby wzmocnić promocję polskich firm na tych rynkach zostały wprowadzone  preferencyjne warunki przy ocenie merytorycznej wniosków o udzielanie pomocy publicznej w formule de minimis.

Preferencje będą dotyczyć pomocy publicznej przyznawanej w ramach trzech instrumentów  wsparcia Ministerstwa Gospodarki:

 - Branżowe projekty promocyjne – w ramach rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 października  2007 r. w sprawie udzielania pomocy de minimis na realizację branżowych projektów promocyjnych w zakresie eksportu lub sprzedaży na Jednolitym Rynku Europejskim.

 - Przedsięwzięcia w zakresie promocji  wspierania eksportu – w ramach rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 października  2007 r. w sprawie udzielania pomocy de minimis na realizację niektórych przedsięwzięć w zakresie eksportu lub sprzedaży na Jednolitym Rynku Europejskim.

 - Działania wydawnicze promujące eksport lub sprzedaż na JRE – w ramach rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 października  2007 r. w sprawie udzielania pomocy de minimis na realizację przedsięwzięć wydawniczych  promujących eksport  lub sprzedaż na Jednolitym Rynku Europejskim.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.