Tarnobrzeg modernizuje drogę dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwój Polski Wschodniej

31 grudnia 2010
A- A A+

31 grudnia 2010 r. podpisano umowę na realizację projektu „Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 871 przebiegającej przez Tarnobrzeg” z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Celem projektu jest poprawa dostępności i jakości powiązań komunikacyjnych województwa podkarpackiego poprzez modernizację drogi wojewódzkiej nr 871 przebiegającej przez miasto Tarnobrzeg.

Droga wojewódzka nr 871 ma charakter ponadregionalny i krajowy, ponieważ stanowi istotny szlak komunikacyjny. Przebiega nią ruch między drogami: krajową nr 77 i międzynarodową E371, łączy się ona również z drogą wojewódzką nr 985 oraz w dalszym ciągu z drogą międzynarodową E40 (droga krajowa nr 4: granica państwa – Wrocław – Kraków – Rzeszów – granica państwa).

Zakres prac obejmuje przebudowę ulic Sienkiewicza i Sikorskiego oraz budowę wiaduktu nad torami i projektowaną obwodnicą miasta Tarnobrzeg.

Rezultatem będą szybsze i bezpieczniejsze powiązania między dużymi ośrodkami miejskimi regionu tarnobrzeskiego: Tarnobrzega, Stalowej Woli i Mielca a pozostałymi obszarami województwa i kraju.

Za realizację projektu odpowiedzialna jest Gmina Tarnobrzeg.

Umowa została podpisana na kwotę 79 540 601,87 złotych, w tym dofinansowanie z funduszy strukturalnych
35 295 072,00 złotych.

Projekt zostanie zrealizowany do 2013 r.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.