Specjalne strefy ekonomiczne Polski Wschodniej w 2010 roku

04 stycznia 2011
A- A A+

Wszystkie polskie specjalne strefy ekonomiczne przyciągają coraz większy kapitał. Jak wynika z ustaleń Rzeczpospolitej w 2010 r. było to 4,7 mld złotych. Zdecydowanym liderem jest Katowicka SSE, gdzie zainwestowano prawie miliard złotych.

Spośród reprezentantów Polski Wschodniej najlepiej radzi sobie Euro-Park Mielec. Jak dotąd wydano 22 uprawnienia na inwestycje na jego terenie, opiewające na łączną kwotę 390 mln zł. Dzięki temu uda się stworzyć blisko 900 miejsc pracy.

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna wyjątkowo skutecznie przyciąga kapitał. Wprawdzie w minionym roku wydano 8 zezwoleń na inwestycje, jednak ich łączna suma przekroczy 270 mln zł, co pozwoli na zatrudnienie 378 osób.

Tarnobrzeska Specjalna Stref Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN może pochwalić się 15 umowami z przedsiębiorcami, które pozwolą na zainwestowanie 228 mln złotych i stworzenie 246 etatów.

Słabiej w statystykach za miniony rok wypada Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice”, w której przybędzie inwestycji za około 117 mln zł i 253 miejsca pracy. Jeszcze gorzej wiedzie się Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jak wynika z podsumowania Rzeczpospolitej, wydano tam cztery zezwolenia na inwestycje warte w sumie 56 mln zł, co przełoży się na etaty dla 135 osób.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.