Reprezentanci Polski Wschodniej na konferencji Shared Services & Outsourcing Week w Orlando, USA

15 marca 2011
A- A A+

W dniach 1-3 marca 2011r. przedstawiciele przedsiębiorców reprezentujących sektory BPO i IT oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z Makroregionu Polski Wschodniej wzięli udział w konferencji „Shared Services & Outsourcing Week” odbywającej się w Orlando, USA.

Trzydniowa konferencja poświęcona była tematyce BPO, SSC oraz IT, a wśród uczestników znalazły się największe firmy z tych sektorów z całego świata, głównie USA, Europy i Ameryki Południowej. W tym roku w konferencji uczestniczyły m.in. Deloitte, Citi Group, American Express, Capgemini, Tata Consultancy Services, KPMG, Trintech, Kraft Foods, Coca Cola, Kelly Outsourcing & Consulting Group. Ponadto w wydarzeniu udział wzięły także agencje inwestycyjne z innych krajów: Litwy, Estonii, Czech, Kostaryki czy Urugwaju. Polska Wschodnia prezentowała swój potencjał w branży BPO i IT na swoim stoisku, ponadto pierwszego dnia była współorganizatorem powitalnego przyjęcia dla członków konferencji. Swoje wystąpienie na temat potencjału inwestycyjnego i gospodarczego Polski Wschodniej miała także pani Bożena Czaja, Członek Zarządu PAIiIZ S.A.

Podczas trwania imprezy promocyjnej polskie firmy miały doskonałą okazję do odbycia szeregu spotkań oraz wymiany kontaktów z potencjalnymi klientami na usługi shared services. Udział w poszczególnych panelach dyskusyjnych i wykładach dał również możliwość na wymianę doświadczeń w zakresie charakterystyki i specyfiki rynku BPO i SSC w Stanach Zjednoczonych oraz zdobycia wiedzy o nowych trendach i kierunkach rozwoju na wspomnianych rynkach. Przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego reprezentujący miasta: Białystok, Kielce i Lublin, mieli z kolei możliwość przekazania informacji o uwarunkowaniach ekonomicznych swoich miast oraz o potencjale i możliwościach inwestycyjnych dla zainteresowanych kontrahentów.

Na stoisku Polski Wschodniej obecni byli przedstawiciele następujących przedsiębiorstw z Makroregionu: Intratel Sp. z o.o. oraz Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe z Białegostoku, Mikrobit Sp. z o.o. oraz E-Studio Software Nowakowska i Mędrek Sp.J. z Lublina, Teledirect Sp. z o.o. oraz Slavis z Kielc, VISACOM Sp. z o.o. z Olsztyna oraz IDEO Sp. z o.o. z Rzeszowa.

Uczestnictwo w konferencji zostało zorganizowane przez PAIiIZ S.A. w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, Działanie I.4 Promocja i Współpraca.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.