Przedstawiciele sektora IT na misji w Wielkiej Brytanii w związku z seminarium The Sourcing Summit

26 listopada 2010
A- A A+

W dniach 14-18 listopada br. 8 przedsiębiorców reprezentujących sektor IT Polski Wschodniej oraz przedstawiciel Biura Obsługi Inwestora Miasta Lublina wzięło udział w misji gospodarczej do Wielkiej Brytanii (Londyn) w związku z corocznym (w tym roku odbyła się 8 edycja) seminarium outsourcingowym The Sourcing Summit w Londynie.

15 listopada delegacja spotkała się z panem Aleksandrem Liberą, II Sekretarzem Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Londynie oraz przedstawicielem firmy OCO Global Consulting, który przedstawił zagadnienia związane ze specyfiką sektora ICT w Wielkiej Brytanii.

W dniach 16-17 listopada przedsiębiorcy uczestniczyli w seminarium The Sourcing Summit. Wydarzenie poświęcone było m.in. innowacjom w sektorze BPO (inwestycja firmy Alliance Boots, Intetics czy JLT, wprowadzanie innowacji w outsourcingu typu offshore, specyfika umów zawieranych w sektorze, outsourcing w usługach finansowych, społeczna odpowiedzialność korporacji oraz zagadnienia związane z ochroną środowiska, outsourcing w małych i średnich przedsiębiorstwach). Dyskusje poświęcone były również ryzyku oraz korzyściom związanych z przenoszeniem usług do innych krajów, technologiom informatycznym stosowanym w sektorze (z naciskiem na tzw. Cloud Computing).

W misji wzięły udział firmy: CSF Polska z Białegostoku, Enzo z Lublina, Intratel z Białegostoku, Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe Komserwis z Białegostoku, Segon Rutkowski i Wspólnicy z Zaścianek, Select z Lublina, Teledirect z Kielc, UHC z Lublina oraz przedstawiciel Urzędu Miasta Lublina.

Uczestnictwo w targach zostało zorganizowane w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, Działanie I.4 Promocja i Współpraca.

Źródło: PAIiIZ S.A.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.