Przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z Polski Wschodniej na misji inwestycyjnej we Francji

17 grudnia 2010
A- A A+

W dniach 5-9 grudnia 2010 r. odbyła się wyjazdowa wielosektorowa misja inwestycyjna do Francji zorganizowana przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. we współpracy z Polską Izbą Handlowo-Przemysłową we Francji, w ramach Projektu „Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej” finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.

Misja miała na celu zaprezentowanie francuskim firmom zainteresowanym otwarciem działalności w Polsce lub pozyskaniem partnerów handlowych z Polski potencjału inwestycyjnego województw i miast Polski Wschodniej oraz szeroko rozumianą promocję Makroregionu.

W misji udział wzięli przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z Elbląga, Białegostoku, Łomży, Lublina, Krosna i Kielc.

W ramach zaplanowanych w czasie misji wydarzeń odbyły się spotkania z przedsiębiorcami francuskimi w: Izbie Handlowo-Przemysłowej Pas de Calais w Lille, Izbie Handlowej Seine et Marne, Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Paryżu (w spotkaniu uczestniczył Pan Andrzej Szteliga, Radca-Minister WPHiI Ambasady RP w Paryżu oraz Pani Hanna Stypułkowska-Goutierre, Prezes Polskiej Izby Handlowo-Przemysłowej we Francji).

Podczas spotkań zaprezentowano aktualną sytuację gospodarczą Polski, przedstawiono także charakterystykę pięciu województw Polski Wschodniej, rolę Centrów Obsługi Inwestora oraz możliwości finansowania w ramach Funduszy Europejskich w Polsce na lata 2007-2013. Po prezentacjach miały miejsce spotkania B2B uczestników misji z przedstawicielami firm francuskich zainteresowanych inwestycjami w Polsce. Ponadto przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego mieli również okazję spotkać się z reprezentantami firm zainteresowanych inwestycjami w Polsce w ich siedzibach, co umożliwiło dokładne poznanie profilu i sposobu działania firmy.

Pierwszego dnia miało miejsce spotkanie z reprezentantami firmy BORALEX  S.A. Przedstawione zostały plany inwestycyjne firmy związane z odnawialnymi źródłami energii, ze szczególnym uwzględnieniem energii wiatrowej. Drugiego dnia trwania misji uczestnicy spotkali się z pracownikami firmy DAHER INTERNATIONAL, działającej w sektorze transportowo-lotniczym, rozważającej zainwestowanie w Makroregionie Polski Wschodniej. W ramach misji miało miejsce także spotkanie z przedstawicielami firmy Prodene Klint zajmującej się produkcją środków higienicznych oraz kosmetyków. W ramach wizyty uczestnicy mieli okazję zwiedzić halę produkcyjną i zapoznać się ze strategią rozwoju firmy.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.