Przedsiębiorcy z Polski Wschodniej na Międzynarodowych Targach Spożywczych SIAL CHINA 2012 w Szanghaju

18 maja 2012
A- A A+

Już drugi rok z rzędu przedsiębiorcy z Makroregionu Polski Wschodniej reprezentujący sektor spożywczy wzięli udział w targach SIAL CHINA.

Targi odbywały się w Szanghaju w dniach 9-11 maja 2012 r. Polskę Wschodnią reprezentowało 20 przedsiębiorców, którzy na wspólnym, prawie 170-metrowym stoisku regionalnym, prezentowali swoje produkty i ofertę handlową.

SIAL CHINA to największe i najważniejsze wydarzenie o charakterze targowo-wystawienniczym z branży spożywczej w tym rejonie świata, które gromadzi pod jednym dachem producentów, dystrybutorów, hurtowników i pośredników produktów spożywczych oraz branży HoReCa.


Seminarium oraz spotkania B2B zorganizowane w Hangzhou, stolicy prowincji Zhejiang

Wśród przedsiębiorców z Polski Wschodniej znalazły się m.in. firmy z sektora mleczarskiego, producenci makaronów, miodów oraz miodów pitnych, przetwórcy owoców i warzyw, producenci płatków śniadaniowych, firmy z sektora mięsnego, producenci przypraw i dodatków funkcjonalnych oraz firmy zajmujące się produkcją żywności mrożonej.

Przez pierwsze dwa dni trwania targów spotkaniom przedsiębiorców na stoisku Polski Wschodniej towarzyszyły pokazy gotowania na żywo w wykonaniu szefa kuchni, Marcina Suchenka oraz pokazy barmańskie w wykonaniu dwukrotnego mistrza świata Marka Posłusznego. Do wszystkich pokazów została również przygotowana specjalna oprawa muzyczna – muzykę na żywo wykonywał duet skrzypcowy Violladies. Polskie stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających.


Stoisko Polski Wschodniej na targach SIAL w Szanghaju

Pierwszego dnia targów przedsiębiorcy z Polski Wschodniej wzięli także udział w seminarium zorganizowanym na terenie targów przez WPHiI w Szanghaju podczas którego mieli okazję do poznania charakterystyki i specyfiki chińskiego rynku spożywczego oraz tendencji jego rozwoju w ostatnich latach i perspektywy na najbliższe kilka lat. Mowa była m.in. o zapotrzebowaniu na konkretne produkty spożywcze na rynku chińskim, o aspektach prawnych i celnych z tym związanych, w tym o certyfikatach wymaganych przez urzędy chińskie oraz wymaganiach co do prawidłowego etykietowania i oznakowania produktów wysyłanych do Chin.


Pokazy gotowania na żywo na stoisku Polski Wschodniej

Na stoisku Polski Wschodniej swoje produkty prezentowały następujące firmy: As Babuni Sp. z o.o. z Niemców, Bartex Sp. z o.o. z Pasłęka, EDPOL Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe z Łomży, Indykpol S.A. z Olsztyna, LACTEX Sp. z o.o. z Lublina, LACTIMA Sp. z o.o. z Morąga, „JK” Sp. z o.o. z Lublina, Mazurskie Miody „Karolina” ze Stawigudy, Nero Sp. z o.o. z Lublina, OBST S.A. z Chełma, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MLEXER Sp.J. z Lubartowa, Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. z Łomży, Przetwórnia Owoców i Warzyw Lubawa z Lubawy, PPH TRANS-MAT Food z Ełku, PHU Unico Import-Export z Łomży, „ROLMAX” Sp. z o.o. z Szusza, Spółdzielnia Pszczelarska APIS z Lublina, Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK z Radzynia Podlaskiego, Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewa, Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego „Orzech” Sp. z o.o. z Kolbuszowej.


Rozmowy na stoisku Polski Wschodniej

W ramach wyjazdu na targi do Szanghaju, przedsiębiorcy, w dniach 7 i 8 maja br, uczestniczyli także w zorganizowanej przy wsparciu i pomocy Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu RP w Szanghaju misji gospodarczej. Firmy wzięły udział w seminarium oraz w spotkaniach B2B w Hangzhou, stolicy prowincji Zhejiang oraz w podobnym wydarzeniu w Ningbo, drugim co do wielkości (po Szanghaju) mieście portowym Chin. Gospodarzem spotkań był Radca Konsul Andrzej Pieczonka oraz przedstawiciele lokalnych izb gospodarczych – Hangzhou i Ningbo.

Uczestnictwo w targach zostało zorganizowane przez PAIiIZ S.A. w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, Działanie I.4 Promocja i Współpraca.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.