Proinwestycyjna Polska Wschodnia

05 listopada 2010
A- A A+

Konferencja na temat podstref ekonomicznych w województwie lubelskim.

„Korzystanie ze środków Unii Europejskiej to szansa na podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej miasta i całego regionu. Janowska strefa ekonomiczna jest doskonałym tego przykładem” - powiedział wiceminister rozwoju regionalnego Krzysztof Hetman podczas konferencji, która odbyła się 27-28 października 2010 r. w Janowie Lubelskim.

Spotkanie poświęcone było promocji gospodarczej Janowskiej Strefy Inwestycyjnej „Borownica”, Lubelszczyzny oraz Polski Wschodniej.

Janów Lubelski jest przyjazny inwestorom. Dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwój Polski Wschodniej miasto przygotowuje dla przedsiębiorców ponad 50 ha nowych terenów inwestycyjnych. Teren jest gotowy do inwestowania – dodał wiceminister Hetman.

Podczas spotkania swoimi doświadczeniami podzielili się przedstawiciele firm, które rozpoczęły inwestycje w Janowie Lubelskim. Zaprezentowane zostały również warunki prowadzenia działalności gospodarczej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Ponadto omówione zostały dwa projekty finansowane z Programu RPW: „Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej” oraz „Lokalne Centra Obsługi Inwestorów – Eastern European Gateway”.

Konferencja zorganizowana została w ramach partnerskiego projektu gmin: Janów Lubelski, Tomaszów Lubelski i Łuków „Stworzenie systemu wspierania i promowania podstref ekonomicznych w województwie lubelskim”. Adresatami spotkania byli przedsiębiorcy z Polski i Ukrainy, przedstawiciele instytucji związanych z pozyskiwaniem i obsługą inwestorów, izby gospodarcze oraz handlowe.

Źródło: PAIiIZ S.A.

W dziale Wywiady publikujemy wywiad z ministrem Hetmanem przeprowadzony podczas konferencji.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.