Polsko-izraelskie spotkanie B2B dla firm z sektora IT ICT

07 kwietnia 2011
A- A A+

29 marca w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych odbyła się sesja matchmakingowa dedykowana sektorowi tele- oraz informatycznemu. Podczas sesji zaaranżowanych zostało 37 spotkań B2B, w których udział wzięło 16 przedstawicieli firm IT i ICT z Polski Wschodniej oraz Izraela.

Tematem rozmów były między innymi perspektywy nawiązania współpracy w zakresie badań i rozwoju produktów, dystrybucji, udzielania licencji, świadczenia usług podwykonawstwa oraz produkcji, a także współpracy technologicznej. Uczestniczące w spotkaniu firmy reprezentowały szeroką gamę specjalności począwszy od usług hostingowych i multimedialnych w Internecie, poprzez programy do zarządzania czy tworzenie aplikacji dla call centres aż po usługi programowania. Dla większości przedstawicieli obu stron był to pierwszy kontakt z rynkiem IT drugiego kraju oraz ciekawe doświadczenie z punktu widzenia możliwości poznania jego specyfiki.

Sesję spotkań poprzedził panel informacyjny dotyczący finansowania wspólnych polsko-izraelskich projektów B+R w obszarze zaawansowanych technologii, który poprowadziła Hanna Sroczyńska z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami ubiegania się o dofinansowanie przedsięwzięć ukierunkowanych na rozwijanie innowacyjnych produktów o dużym potencjale komercjalizacji. Najprawdopodobniej już w czerwcu NCBiR ogłosi drugą edycję polsko-izraelskiego konkursu na projekty badawczo-rozwojowe.

Przedsiębiorcy izraelscy przyjechali do Polski z misją branżową organizowaną przez PAIiIZ w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, Działanie I.4 Promocja i Współpraca. Partnerami wspierającymi wydarzenia byli: Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Tel Awiwie, Manufacturers’ Association of Israel (MATIMOP), Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Business and Innovation Support for North-East Poland (BISNEP).

(PAIiIZ, BPW)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.