Polskie firmy promują się w Emiratach

10 maja 2012
A- A A+

Firmy i władze lokalne z Polski Wschodniej już po raz drugi gościły na forum inwestycyjnym Annual Investment Meeting (AIM) w Dubaju.

Uczestnicy tego wydarzenia, które gromadzi gości z całego świata, poznali osiągnięcia gospodarcze Polski oraz możliwości inwestycyjne w naszym kraju. Targi były  okazją do odbycia szeregu spotkań biznesowych, nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń z potencjalnymi kontrahentami zainteresowanymi współpracą oraz inwestycjami w Polsce.

W tegorocznym wyjeździe uczestniczyło łącznie 20 przedsiębiorców z Polski Wschodniej, którzy reprezentowali sektory: spożywczy, jachtowy, samochodowy oraz turystyczny. W Dubaju obecni byli także przedstawiciele firm zajmujących się wyrobami artystycznymi oraz ceramiką, w tym słynną porcelaną z Ćmielowa. Szczególnie licznie reprezentowany podczas wyjazdu był sektor lotniczy. Polską delegację wzmocniła obecność Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki Andrzeja Dychy oraz marszałków województw i prezydentów miast regionu Polski Wschodniej. Przedstawiciele administracji regionalnej mieli okazję wymienić doświadczenia i spostrzeżenia podczas spotkania z władzami miasta Dubaju.


Wspólne stoisko Polski Wschodniej


Spotkanie władz lokalnych z Polski Wschodniej
z włodarzami Dubaju

PAIiIZ zorganizowała panel dyskusyjny nt. gospodarki i potencjału inwestycyjnego Polski ze szczególnym uwzględnieniem oferty inwestycyjnej Polski Wschodniej, w którym panelistami, oprócz Ministra Andrzeja Dychy, byli także: Ludwik Sobolewski, Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Bożena Czaja i Marek Łyżwa, wiceprezesi Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

Na szczególną uwagę pośród wszystkich prezentowanych na wspólnym 150 metrowym stoisku Makroregionu zasługują eksponaty z ręcznie malowanej porcelany – figurki i serwisy, rękodzieło artystyczne ze szkła oraz ręcznie robiona biżuteria. W targach uczestniczyła również firma zajmująca się produkcją ręcznie składanego ekskluzywnego samochodu sportowego. Stoisko Polski Wschodniej było największym na targach i cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Odwiedzili je między innymi minister handlu zagranicznego Zjednoczonych Emiratów Arabskich Sheikha Lubna oraz jej zastępca Abdullah Ahmed Al Saleh.


Spotkanie z Minister Hanldu Zagranicznego ZEA
- Sheikhą Lubną


Panel dyskusyjny nt. potencjału inwestycyjnego
Polski oraz Polski Wschodniej, zorganizowany przez PAIiIZ

Jednym z efektów rozmów prowadzonych podczas wyjazdu jest deklaracja wprowadzenia na rynek arabski wyrobów Fabryki Porcelany w Ćmielowie. Wiceminister Abdullah Ahmed Al Saleh zadeklarował także swoją obecność podczas organizowanego przez PAIiIZ II Forum Gospodarczego Polski Wschodniej, które odbędzie się 24 i 25 maja w Kielcach. Podczas planowanej w Polsce wizyty ministrowi handlu zagranicznego Zjednoczonych Emiratów będzie towarzyszył przedstawiciel Parku Inwestycyjnego w Dubaju, który zaprezentuje polskim przedsiębiorcom konkretną ofertę współpracy z firmami z Półwyspu Arabskiego.

AIM, to największe i najbardziej prestiżowe w Krajach Zatoki Perskiej wydarzenie inwestycyjne organizowane po raz drugi przez Ministerstwo Handlu Zagranicznego ZEA, pod Patronatem Pani Minister Sheikhy Lubny Bint Khalid Al Qasimi. Forum zgromadziło inwestorów, finansistów, menadżerów projektów, decydentów, a także przedstawicieli świata biznesu i polityki.

Wyjazd polskiej delegacji, który odbył się w dniach 30 kwietnia – 4 maja br., zorganizowany został przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych w ramach Projektu „Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej” finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. 

(PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.