Polska Wschodnia z misją w Wietnamie

01 października 2012
A- A A+

Już drugi rok z rzędu reprezentacja przedsiębiorców z sektora spożywczego z Makroregionu Polski Wschodniej wzięła udział w misji gospodarczej do Wietnamu.

W ramach misji przedsiębiorcy uczestniczyli w XVI edycji międzynarodowych targów spożywczych Vietfood & Beverage trwających od 13 do 16 września br. w mieście Ho Chi Minh (dawniej Sajgon). Vietfood & Beverage to znaczące w regionie wydarzenie o charakterze targowo-wystawienniczym dla branży spożywczej, które gromadzi co roku producentów, dystrybutorów, importerów, eksporterów i pośredników, a także przedstawicieli branży HoReCa.


Forum spożywcze podczas targów Vietfood & Beverag

Wśród przedsiębiorców z Polski Wschodniej znalazły się m.in. firmy z sektora mleczarskiego, producenci miodów, miodów pitnych, słodyczy, przypraw i dodatków funkcjonalnych oraz firmy z sektora mięsnego. 10 polskich firm na wspólnym stoisku prezentowało swoje produkty i ofertę handlową.

Pierwszego dnia targów przedsiębiorcy z Polski Wschodniej wzięli także udział w forum zorganizowanym na terenie targów przez Ambasadę RP w Hanoi, podczas którego mieli okazję poznać specyfikę wietnamskiego rynku spożywczego oraz tendencje jego rozwoju w ostatnich latach i perspektywy na najbliższe kilka lat. W roli prelegentów wystąpili m.in. przedstawiciele instytucji miasta Ho Chi Minh: Urzędu Miasta, Centrum Promocji i Inwestycji oraz Izby Handlowo-Przemysłowej i szef delegacji UE na Wietnam oraz Wiceprezes PAIiIZ Bożena Czaja i Agnieszka Różańska z UPEMI. Słowo powitalne do uczestników wygłosił Radca Ambasady RP w Hanoi Wojciech Gerwel.

 
Spotkania B2B w Ho Chi Minh

Kolejnymi punktami misji gospodarczej były wizyty w lokalnych supermarketach i spotkania z menadżerami poszczególnych sklepów oraz spotkania B2B, podczas których przedstawiciele firm z Polski Wschodniej odbyli szereg rozmów z miejscowymi przedsiębiorcami i importerami produktów spożywczych. Gospodarzem spotkania była PAIiIZ S.A. wspólnie z Food and Foodstuff Association of Ho Chi Minh City, organizacją zrzeszająca producentów żywności miasta Ho Chi Minh.

W misji wzięły udział następujące firmy: Allnet z Międzyrzeca Podlaskiego, EDPOL z Łomży, Indykpol z Olsztyna, LACTIMA z Morąga, „JK” z Lublina, Mazurskie Miody „Karolina” ze Stawigudy, Spółdzielnia Pszczelarska APIS z Lublina, Spółdzielnia Mleczarska Łapy, PPUH „Komirex” z Siemiatycz oraz PW MAT ze Starachowic.

Misja odbywała się w dniach 12-18 września br. Uczestnictwo w misji zostało zorganizowane przez PAIiIZ S.A. w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, Działanie I.4 Promocja i Współpraca. (PAIiIZ)

 

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.