Polska Wschodnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w Arabii Saudyjskiej

02 maja 2012
A- A A+

W dniach 21 – 24 kwietnia przedstawiciele firm z Makroregionu Polski(e) Wschodniej wzięli udział w misji gospodarczej zorganizowanej przy okazji oficjalnej wizyty Prezesa Rady Ministrów Pana Donalda Tuska w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Królestwie Arabii Saudyjskiej.

W sobotę w dniu 21 kwietnia, przedsiębiorcy z Makroregionu wzięli udział w  kolacji biznesowej wydanej przez Ministra Gospodarki Zjednoczonych Emiratów Arabskich w imieniu wiceprezydenta i premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Władcy Dubaju Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele elit biznesowych emiratu Dubaju, w tym Szejk Ahmedem Bin Saeedem Al Maktoumem, Dyrektor Naczelny Emirates Group i Prezes Dubai World.

W trakcie spotkania przedsiębiorcy mieli okazję do odbycia rozmów biznesowych, które kontynuowane były w trakcie spotkań B2B i w trakcie Polsko – Emirackiego Forum Biznesu zorganizowanego przez Dubajską Izbę Handlowo – Przemysłową w dniu 22 kwietnia 2012 roku . W  Forum wziął udział Premier Donald Tusk, a także przedstawiciele delegacji rządowej oraz przedstawiciele władz ZEA na czele z Ministrem Gospodarki Zjednoczonych Emiratów Arabskich Sultanem Bin Saeedem Al Mansourim, a także przedstawiciele emirackiego środowiska biznesowego na czele z Prezesem Izby Saifem Al Ghurairem.  W trakcie forum Członek Zarządu PAIiIZ, Pani Prezes Bożena Czaja,  przedstawiła potencjał inwestycyjny Polski z uwzględnieniem Makroregionu Polski Wschodniej.  W tym dniu przedstawiciele Makroregionu mieli także okazję do prowadzenia rozmów w trakcie uroczystego spotkania w Abu Zabi.


Fot: PAIiIZ

W dniu 23 kwietnia delegacja przedstawicieli Polski Wschodniej wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym przez Radę Biznesu Polsko-Saudyjskiego w Rijadzie w Królestwie Arabii Saudyjskiej.  W trakcie spotkania strona saudyjska wyraziła ogromne zainteresowanie inwestycjami w Polsce w tym także w Polsce Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem branży paliwowej, sektora związanego z infrastrukturą, sektorem spożywczym, samochodowym i hotelarskim. W dniu 24 kwietnia w siedzibie Rady Saudyjskich Izb Handlowych odbyły się spotkania B2B a także Polsko-Saudyjskie Forum Biznesu z udziałem Pana Premiera Donalda Tuska.

Na Forum wiceszef Rady Saudyjskich Izb Handlowych Fahad al-Rabiah zapewniał, że cały sektor prywatny w Arabii Saudyjskiej z wielkim uznaniem odnosi się do wysiłków Polski na rzecz zacieśniania współpracy. Jego zdaniem wizyta Premiera Donalda Tuska i tak licznej delegacji zarówno rządowej jak i kręgów biznesowych jest impulsem do dalszej, pogłębionej współpracy i stworzenia partnerstwa gospodarczego. Chwalił też Polskę za umiejętność przyciągania zagranicznych inwestycji.

W misji wzięli udział przedstawiciele firmy: Lactima, Leopard Automobile, Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie, Spółdzielnia Pszczelarska APIS, Prorest- właściciel hotelu Siedlisko Morena, Indykpol, Hispdano-Suiza Polska, Molter.

Informacja ze strony www.paiz.gov.pl

(PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.