Polska Wschodnia na targach Salon de Gourmets w Madrycie

19 kwietnia 2011
A- A A+

W dniach 11-14 kwietnia 2011 roku 13 przedsiębiorców sektora spożywczego Polski Wschodniej wzięło udział w targach żywności delikatesowej – Salón de Gourmets w Madrycie. Targi odbywają się co roku, w obecnej, 25 edycji, Polska była krajem partnerskim.

Salón de Gourmets specjalizują się w żywności wysokiej jakości i skierowane są przede wszystkim dla producentów i dystrybutorów żywności ekskluzywnej. W imprezie co roku bierze udział ponad 1300 wystawców z różnych krajów, tradycyjnie są tutaj reprezentowane produkty (zwłaszcza wino i alkohole, wyroby mięsne oraz sery i słodycze) ze wszystkich regionów Hiszpanii. Stałymi wystawcami są Wielka Brytania, USA, Portugalia czy Rosja.

Na stoisku Polski Wschodniej swoje produkty zaprezentowało 13 przedsiębiorców z 4 województw Polski Wschodniej: PHU Mateo Stanisław Cabaj (Województwo podkarpackie), Octim Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o, Przetwórnia Owoców i Warzyw Robert Kowalkowski, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Sklepy Mięsno Wędliniarskie Art. Spożywcze Józef Malinowski (Województwo Warmińsko-Mazurskie), PHU Kasol J.A. Kazberuk, PUPH Monrol Sp. z o.o. (Województw podlaskie), Allnet Sp. z o.o., AS Babuni Sp. z o.o., Pszczelarz Kozacki Pasieka Tadeusz Kozak, ZPZ Lublin Sp. z o.o. , PPH Janex, Jan Ciupak, Leszek Ciupak Sp.J., SM Ryki oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mlexer Sp. J. Janusz Waśkowski, Jarosław Waśkowski (Województwo Lubelskie).

W czasie pierwszych 2 dni trwania targów odwiedzający mieli okazję zobaczyć pokaz gotowania na żywo w wykonaniu Karola Okrasy oraz pokazy barmańskie w wykonaniu Krzysztofa Drabika.

Stoisko Polski Wschodniej sąsiadowało ze stoiskami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Madrycie.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.