Polska Wschodnia na targach NASSCOM India Leadership Forum 2011

15 lutego 2011
A- A A+

Po raz drugi przedstawiciele przedsiębiorców z sektora IT oraz JST z Polski Wschodniej wzięli udział w międzynarodowych targach NASSCOM India Leadership Forum 2011 odbywających się w Mumbaju.

Targi tradycyjnie połączone są z cyklem konferencji, w czasie których spotkały się największe firmy ICT i BPO z całego świata głównie z Indii, USA czy W. Brytanii oraz nowe wschodzące rynki dla sektora IT i BPO – Polska, kraje Mena, Kolumbia czy RPA. W tym roku w NASSCOM uczestniczyły m.in. McKinsey&Company, ICICI Bank Ltd., Hewett Packard India, Accenture, Tata Consultancy Services, KPMG, Steria Group, Zensar Technologies, CSC, Infotech, Wipro, IBM, Infotech, Cognizant, Genpact, AT&T czy Cisco.

W każdym roku NASSCOM dopuszcza maksymalnie kilka krajów, które mogą zachęcić potencjalnych klientów do inwestowania u siebie. W tym roku, prócz Polski Wschodniej, podczas godzinnego panelu zaprezentowały swój potencjał również W. Brytania, RPA, Kolumbia, Niemcy czy kraje Mena. W panelu Polski Wschodniej zatytułowanym Exploring Europe with Eastern Poland udział wzięli dr. Ganesh Natarajan, v-ce przewodniczący i CEO Zensar Technologies, Dariusz Karwowski, Radca Wydziału Promocji i Handlu Ambasady RP w New Delhi, Robert Seges, Kierownik Wydziału Usług Departamentu Inwestycji Zagranicznych PAIiIZ S.A. oraz Piotr Fałek Prezes CSF Polska.

W czasie sesji ogólnych NASSCOM dyskutowano trendy rozwojowe sektora, nowe ciekawe geograficzne lokalizacje dla projektów, przyszłość Cloud Computing czy rywalizację Chin i Indii w sektorze BPO.

Firmy indyjskie reprezentujące sektor BPO i IT są jednymi z najbardziej aktywnych inwestorów w tym sektorze w Polsce. Do tej pory zainwestowały u nas takie firmy jak Infosys, Intelenet Globar Services, WIPRO, Irevna, Zensar, HCL, TCS, KPIT czy Genpact (pierwsza firma, która zainwestowała w Polsce Wschodniej – w Lublinie).

Sektor BPO i IT w Indiach to główny sektor indyjskiej gospodarki, w którym pracuje ponad 100 mln osób. Działa w nim wiele firm zatrudniających każdorazowo ponad 100 tys. informatyków i osiągających obroty ponad 1 mld USD rocznie. Z punktu widzenia Polski interesujące są firmy indyjskie osiągające obroty rocznie na poziomie przynajmniej 100-200 mln USD, a takich firm jest około 300 w Indiach. Są to podmioty działające globalnie i obsługujące także klientów europejskich.

11 lutego 2011 r. przedstawiciele Polski Wschodniej spotkali się z firmami indyjskimi podczas specjalnie zorganizowanej sesji B2B w Bangalore. W spotkaniu uczestniczył również Ambasador RP w New Delhi Prof. Piotr Kłodkowski oraz Pan Ashok Kumar Manoli, Główny Sekretarz ds. Nauki i Technologii Informacyjnych stanu Karnataka.

Uczestnictwo w targach oraz w spotkaniach w Bangalore zostało zorganizowane przez PAIiIZ S.A. w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, Działanie I.4 Promocja i Współpraca.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.