Polska Wschodnia na międzynarodowych targach jachtowych HANSEBOOT 2010 w Hamburgu

12 listopada 2010
A- A A+

W dniach 30 października – 7 listopada br. 14 firm z Makroregionu Polski Wschodniej reprezentujących przemysł jachtowy wzięło udział w międzynarodowych targach jachtowych i sportów wodnych Hanseboot 2010 odbywających się w Hamburgu (Niemcy).Targi Hanseboot to jedna z największych na świecie imprez wystawienniczych prezentujących jachty, łodzie oraz wszelkiego rodzaju sprzęt pływający i żaglowy. Targi z roku na rok powiększają się i przyciągają coraz większą publiczność. Na tegorocznej edycji targów wystawiło się 755 wystawców, a odwiedziło ją ok. 100 000 gości.

Przemysł jachtowy z Polski Wschodniej na targach Hanseboot miał swoją liczną reprezentację: na dwóch stoiskach w hali A1 o łącznej powierzchni 400m2 prezentowane były jachty żaglowe, a na hali B6 na powierzchni 220m2 motorówki – wszystkie łódki zostały wyprodukowane w Polsce Wschodniej i pochodziły głównie z regionu Warmii i Mazur oraz Podlasia. Eksponaty zostały przez producentów specjalnie przygotowane do ich prezentacji na targach, zostały dobrze wyeksponowane i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających. Polskie stoiska pod wspólnym szyldem „Polska Wschodnia” przyciągały uwagę odwiedzających. Sami organizatorzy targów oraz ich stali bywalcy wyrażali się bardzo pochlebnie o inicjatywie wspólnego wystawienia na targach tak silnego polskiego przedstawicielstwa.

Największym powodzeniem targi cieszyły się w weekendy, a najbardziej owocnym dla polskich przedsiębiorców okazały się ostatnie dni targów, tj. 6 oraz 7 listopada, kiedy to doszło do największej liczby konkretnych rozmów z potencjalnymi kontrahentami i dealerami oraz do zawarcia umów i sprzedaż łodzi. Sami przedsiębiorcy wyrazili swoje ogromne zadowolenie z możliwości wystawienia się na targach, wielu z nich podkreślało, iż bez wsparcia PAIiIZ S.A. nie byłoby w stanie samodzielnie wziąć w nich udziału.

Na stoiskach Polski Wschodniej byli obecni przedstawiciele 14 przedsiębiorstw: Yacht Hornet, Ahoj Czarter, Northman, Raptor, Yacht Service, DarekCo, „Surf” Zakład Produkcji Sprzętu Sportowego, Sedna Yachts, Nautiner Yachts, Szafran-Sail, PPHU Czech, PEM Usługi Wielobranżowe, Ślepsk oraz Solina Yachts.

Uczestnictwo w targach zostało zorganizowane przez PAIiIZ S.A. w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, Działanie I.4 Promocja i Współpraca.

Źródło: PAIiIZ

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.