Podpisano kolejne umowy o dofinansowanie projektów drogowych w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej

29 grudnia 2010
A- A A+

27 grudnia 2010 r. podpisano umowy o dofinansowanie dwóch inwestycji drogowych w województwie lubelskim o łącznej wartości blisko 198 mln złotych. Chodzi o budowę obwodnicy Frampola oraz Hrubieszowa w ciągu drogi krajowej nr 74. Realizacja inwestycji potrwa do końca 2012 roku.

„Budowa obwodnicy m. Frampol w ciągu DK nr 74 Janów Lubelski – granica państwa” obejmuje powstanie 4,376 km obwodnicy, która stanowi połączenie komunikacyjne województwa lubelskiego z województwem świętokrzyskim. Nowa trasa poprowadzi ruch do drogowego przejścia granicznego na granicy polsko–ukraińskiej w Zosinie i pośrednio do międzynarodowego przejścia granicznego w Hrebennem. Umowa została podpisana na kwotę 70,27 mln złotych, w tym dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 27,52 mln złotych.

„Budowa obwodnicy m. Hrubieszowa w ciągu DK nr 74 Janów Lubelski – granica państwa” to 9,269 km nowej trasy. Droga nr 74 połączy przejście graniczne w Zosinie z drogami szybkiego ruchu, tj. drogą S17, S19 i A-1. Wybudowana obwodnica pozwoli wyeliminować wąskie gardła w ciągu DK nr 74 oraz skrócić czas przejazdu do przejścia granicznego w Zosinie. Całkowita wartość umowy wynosi 127,66 mln złotych, w tym dofinansowanie z ze środków unijnych 96,95 mln złotych.

Inwestycje zostaną zrealizowane w ramach Działania IV.1 Infrastruktura drogowa, Programu Rozwój Polski Wschodniej. Podpisane umowy to kolejno 12 i 13 umowa zawarta w ramach tego Działania. Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie.

Źródło: Portal Funduszy Europejskich

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.