Podkarpackie Centrum Obsługi Inwestora

10 grudnia 2010
A- A A+

Jednym z obszarów działania Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. jest obsługa inwestorów zagranicznych poprzez działające od lutego 2001 roku w jej strukturze Podkarpackie Centrum Obsługi Inwestora.

Dzięki działalności PCOI w regionie zlokalizowało się wiele małych i dużych firm produkcyjnych z branż najistotniejszych z punktu widzenia regionu: lotniczej i motoryzacyjnej. Najważniejsze obsługiwane projekty inwestycyjne to: Goodrich, Remog, MTU Aero Engines, Borg Warner Turbo Systems. Jednym z obszarów działań PCOI jest obsługa projektów inwestycyjnych, do której należy również obsługa inwestorów zagranicznych, przedsiębiorców inwestujących w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym AEROPOLIS i administrowanie bazą regionalnych ofert inwestycyjnych. Takie działania wiążą się również z promowaniem terenów inwestycyjnych województwa podkarpackiego oraz obsługą i organizacją misji gospodarczych.

PCOI stara się także włączać w inicjatywy związane z rozwojem regionalnym, m.in. poprzez realizację projektów unijnych. PCOI jest jednym z partnerów projektu MITKE – Managing the Industrial Territories in the Knowledge Era, którego głównym celem jest wymiana dobrych praktyk w zakresie tworzenia i gospodarowania obszarami przemysłowymi w Europie.

Obszar działalności PCOI obejmuje teren województwa podkarpackiego, który według „Raportu atrakcyjności inwestycyjnej regionów Polski”, opracowanego przez IP SGH we współpracy z PAIiIZ posiada wysoki poziom potencjalnej atrakcyjności inwestycyjnej, m.in. ze względu na wysoką innowacyjność tego regionu. Co ciekawe, na Podkarpaciu, oprócz klastra lotniczego „Dolina Lotnicza” znajduje się także klaster informatyczny, którego prawnym reprezentantem jest Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka.

Źródło: PAIiIZ/PCOI

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.