Nowoczesne narzędzia informatyczne dla MŚP

12 stycznia 2011
A- A A+

Podniesienie produktywności małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi informatycznych oraz wzrost „świadomości cyfrowej” sektora MSP to główne tematy konferencji pn. „Opracowanie usługi proinnowacyjnej – System Zarządzania Obiegiem Korespondencji (SZOK) dla MMSP”. Spotkanie, w którym wziął udział wiceminister Dariusz Bogdan odbyło się 10 stycznia 2011 w Ministerstwie Gospodarki.

Wiceszef MG podkreślił, że rozwój MSP ma ogromne znaczenie dla polskiej gospodarki. - Mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa to 99 proc. wszystkich firm zarejestrowanych w Polsce, które wypracowują prawie 60 proc. Produktu Krajowego Brutto – zauważył.

Wiceminister Bogdan przypomniał ponadto, że MG prowadzi szereg działań wspierających wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w sektorze MŚP. - Istotne jest uświadomienie przedsiębiorcom jakie korzyści wynikają ze stosowania nowoczesnych metod zarządzania i wykorzystania dostępnych narzędzi informatycznych – zaznaczył. Jego zdaniem System Zarządzania Obiegiem Korespondencji (SZOK) jest jednym z nich i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom MŚP.

SZOK bazuje na najnowocześniejszym modelu biznesowym wykorzystującym internet czyli tzw. e-usługi. Łączy w sobie wiedzę o zarządzaniu w postaci gotowych do wykorzystania modeli wraz z materiałem szkoleniowym i usługą internetową. Celem projektu jest udostępnienie małym i średnim firmom narzędzi, które do tej pory były dedykowane jedynie dużym i bogatym przedsiębiorstwom. Przyczynia się tym samym do podnoszenia innowacyjności mikro- i małych przedsiębiorstw, którym zagraża tzw. biznesowe wykluczenie cyfrowe.

Źródło: MRR

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.