Nowa fabryka AGD w SSE Euro Park Mielec

05 listopada 2010
A- A A+

Jeden z największych w Europie producentów drobnego sprzętu AGD – rzeszowski Zelmer – oficjalnie zainaugurował budowę nowej fabryki w SSE Euro-Park Mielec.

W podkarpackiej Rogoźnicy za 45 mln zł powstanie nowoczesna fabryka. Na 30 tysiącach metrów kwadratowych Zelmer będzie produkował sprzęt nie tylko pod własną marką. Fabryka będzie przyjmować zlecenia od innych firm. Trwają rozmowy ze światowymi liderami branży AGD celem nawiązania długotrwałej współpracy.

Do atutów przedsięwzięcia zalicza się z pewnością korzystna lokalizacja.  Fabryka znajduje się przy drodze krajowej nr 9, która prowadzi do centrum logistycznego Zelmeru. W odległości kilometra od obiektu ruszy wkrótce budowa węzła autostrady A4.

Zgodnie z planem przenosiny do nowej fabryki rozpoczną się wiosną przyszłego roku, a pełną zdolność produkcyjną Zelmer planuje osiągnąć w lipcu 2011.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.