Lubelszczyzna będzie miała drogę ekspresową

26 stycznia 2011
A- A A+

W budżecie znajdą się pieniądze na drogę ekspresową S 17. To inwestycja priorytetowa dla województwa lubelskiego, która ułatwi rozwój ekonomiczny regionu. Budowa S 17 może ruszyć już wiosną.

Jeszcze niedawno rozpoczęcie prac na ekspresówką stało pod dużym znakiem zapytania. Rząd planował jej przesunięcie na późniejsze lata. Plany te wywołały ogromne niezadowolenie w województwie. Zbierano podpisy pod petycją do premiera, zorganizowano demonstrację w Warszawie. – Składam serdeczne podziękowania mieszkańcom, lokalnym przedsiębiorcom oraz dziennikarzom, którzy aktywnie włączyli się w tę niezwykle istotną dla Lubelszczyzny sprawę – napisał na stronie Urzędu Miasta Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Dzięki decyzji rządu Lubelszczyzna będzie miała, pierwszy ponad 60 kilometrowy odcinek trasy ekspresowej prowadzącej od Kurowa do Piask i obwodnicę Lublina.

Pieniądze na budowę S 17 będą przesunięte z inwestycji kolejowych. Na ten ruch musi jeszcze wyrazić zgodę Komisja Europejska. S17 będzie także budowana za środki z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.