Laminaty z Gołdapi popłyną w świat

21 stycznia 2011
A- A A+

Uznany na świecie producent luksusowych jachtów żaglowych, duńska firma X-Yachts, uruchomiła w Polsce zakład produkcyjny laminatów wykorzystywanych w produkcji jachtów.

Światowej klasy wyroby produkowane będą w zakładzie w Gołdapi, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technicznych, technologicznych i organizacyjnych stosowanych w Danii i zaimplementowanych w polskim zakładzie.

Roczne obroty firmy przewidywane są na około 60 mln Euro (co stanowi równowartość 250 mln zł), przy czym 100% produkcji przeznaczona jest na eksport. Uruchomiony w woj. warmińsko-mazurskim, w mieście Gołdapi, zakład działa w ramach Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, podstrefa Gołdap. Wstępny projekt zakłada, że wielkość poniesionych nakładów inwestycyjnych wyniesie 15 mln euro, a zaplanowane utworzenie nowych miejsc pracy przewidywane jest na 80 osób. Firma rozpoczęła już współpracę z lokalnymi poddostawcami.

W przyszłości rozważa się budowę centrum rozwojowego w zakresie nowoczesnych technologii i inżynierii kompozytowej oraz badań materiałowych. Szacowane nakłady wyniosą ok. 10 mln Euro.

Projekt firmy X-Yachts jest realizowany we współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Źródło: PAIiIZ

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.