Goodrich tworzy nową fabrykę w Rzeszowie

05 listopada 2010
A- A A+

Bazując na sukcesie krośnieńskiej fabryki podwozi, Goodrich zaczyna prace nad drugą fabryką w Polskiej Dolinie Lotniczej. Firma Goodrich rozpoczęła przygotowywanie nowego 13-akrowego terenu budowy w Rzeszowie. Teren nabyty w 2008 r., usytuowany jest w wygodnym sąsiedztwie rzeszowskiego międzynarodowego lotniska, w samym sercu Polskiej Doliny Lotniczej.

Goodrich buduje swoją nową inwestycję w miejscu, z którego początkowo będzie wspierać działania firmy w zakresie produkcji podwozi samolotowych w już istniejących obiektach a w przyszłości przyczyni się do rozwoju również innych inicjatyw firmy. Inwestycja kosztować będzie ponad 50 milionów dolarów a fabryka zatrudniać będzie około 250 osób. Produkcja powinna zostać uruchomiona w drugim kwartale 2012 roku.

Nowa fabryka będzie już drugą inwestycją firmy w Polsce. Pierwszy zakład Goodrich znajduje się w Krośnie, gdzie produkowane i składane są części do podwozi samolotowych zarówno dla armii, jak i klientów korporacyjnych np. Airbus, Boeing, Gulfstream czy Lockheed Martin. Założona w formie joint venture 15 lat temu, od 2001 krośnieńska fabryka w całości należy do firmy Goodrich i zatrudnia ponad 400 osób.

Jack Carmola, jeden z Prezesów firmy Goodrich powiedział: „Nowa fabryka w Rzeszowie będzie ze zdwojoną siłą zaznaczać swoją obecność w Polsce. Rzeszowskie przedsięwzięcie jest bardzo znaczącą inwestycją i jednocześnie znakiem uznania dla ciężkiej pracy naszej ekipy z fabryki w Krośnie”.

źródło: PAIiIZ S.A.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.