Firmy z Polski prezentują ofertę we Francji

01 października 2012
A- A A+

Grupa 10 przedsiębiorców z sektora maszynowo-metalowego z Polski Wschodniej wzięła udział w misji gospodarczej do Francji.

W ramach misji, która odbyła się w dniach 18-21 września br. przedstawiciele 10 firm działających w sektorze maszynowo-metalowym w Polsce Wschodniej, odwiedzili Paryż i Lille. Przedsiębiorcy odbyli szereg rozmów i spotkań z lokalnymi przedsiębiorcami. Misja została zorganizowana przez PAIiIZ przy współpracy z Polską Izbą Handlowo-Przemysłową we Francji (CIPP).


Seminarium w Lille

Swoją ofertę zaprezentowały firmy specjalizujące się w produkcji elementów metalowych, konstrukcji stalowych, producent specjalistycznych maszyn do przemysłu papierniczego oraz producenci różnego rodzaju maszyn i urządzeń.

Pierwszego dnia misji przedsiębiorcy z Polski Wschodniej wzięli udział w spotkaniu w Lille zorganizowanym przy współpracy z regionalną izbą gospodarczą CCI International Nord-Pas de Calais, podczas którego mieli okazję poznać specyfikę rynku maszynowo-metalowego Francji, a w szczególności jej północnego regionu oraz zapoznać się z kierunkami jego rozwoju w ostatnich latach, a także możliwościami współpracy. W roli prelegentów wystąpili Urszula Majorkiewicz, sekretarz generalny CIPP oraz Laurie Grzechnik z Izby z Lille. Po seminarium miały miejsce spotkania B2B.


Seminarium w Paryżu, w siedzibie WPHiI

W Paryżu grupa przedsiębiorców wzięła udział w seminarium zorganizowanym przy współudziale WPHiI w Paryżu, w którym prelegentami były Katarzyna Krajewska, Pierwszy Sekretarz WPHiI oraz Hanna Stypulkowska-Goutierre, Prezes CIPP. Moderatorem spotkania był Olivier Blic, prezes francuskiej firmy Point Est, działającej już wiele lat na rynku polskim, który z praktycznego punktu przedstawił strategię szukania partnerów we Francji i formy zaistnienia na rynku francuskim. Po części oficjalnej polskie firmy po raz drugi wzięły udział w zorganizowanej dla nich sesji B2B.

Program misji obejmował również spotkania w dwóch francuskich firmach z branży metalowej: Sefram, działającej w okolicach Lille oraz Maflow France Automotive pod Paryżem. Maflow France Automotive od 2 lat firma należy do polskiej grupy Boryszew.


Spotkania B2B z francuskimi firmami

W misji wzięły udział następujące firmy: Nafta–Gaz–Serwis z Sanoka, Krystian PPH z Lublina, Huta Stalowa Wola i Inkubator Technologiczny ze Stalowej Woli, Starpol II ze Starachowic, Chemrem-Organika z Nowej Sarzyny, Intech z Daleszyc, Przedsiębiorstwo Ślusarsko-Budowlane L.Pluta z Kielc, Biko-Serwis z Chęcin oraz Instal Białystok.

Uczestnictwo w misji zostało zorganizowane przez PAIiIZ S.A. w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, Działanie I.4 Promocja i Współpraca. (PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.