Duńska inwestycja w Ostrowcu Świętokrzyskim

14 stycznia 2011
A- A A+

Duńska firma Weiss zainwestuje w Ostrowcu Świętokrzyskim. Firma zamierza wybudować zakład produkcji urządzeń i systemów spalania do kotłowni przemysłowych i miejskich.

Na działce o powierzchni 3,5 ha powstanie kompleks przemysłowy składający się z hali produkcyjnej o powierzchni 17 tys. m2. oraz budynku biurowego. Przewidywana wartość nakładów inwestycyjnych wyniesie docelowo 40 mln PLN. Inwestor planuje zatrudnić łącznie do 150 osób. W nowym zakładzie produkcją będzie zajmować się 110 osób, projektowaniem urządzeń 30 inżynierów, zaś 10 osób obejmie stanowiska administracyjne.

Weiss jest firmą zajmującą się projektowaniem, produkowaniem, instalowaniem oraz dystrybucją systemów spalania wykorzystujących paliwa pochodzenia biologicznego. Oferuje kompletne i kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania, produkcji i montażu oraz serwisu systemów dla kotłowni przemysłowych i miejskich.

Ostrowiec Świętokrzyski uczestniczy w projekcie Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, realizowanym przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Źródło: PAIiIZ/UMOŚ

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.